Ще се издигнат с крила като орли, ще тичат и няма да се уморят. Исая 40:31
Двойка орли построиха огромно гнездо в едно дърво на няколко километра от къщата ми. Скоро след това величествените птици вече имаха малки орлета. Те се грижеха за тях заедно, докато един от родителите не беше трагично блъснат и убит от кола. В продължение на няколко дни оцелелият орел летеше нагоре-надолу към близката река, сякаш търсеше изгубеният си партньор. Накрая орелът се завърна в гнездото и пое пълна отговорност за отглеждането на новото поколение.
Да бъдеш самотен родител може да бъде предизвикателно във всяка една ситуация. Радостта, която носи едно дете, в комбинация с възможни финансови и емоционални затруднения, могат да създадат широк спектър от преживявания. Но има надежда за хората, които са се посветили да изпълняват тази важна роля, както и за всеки, който се опитва да се справи със тежка житейска ситуация.
Когато се чувстваме изтощени и обезсърчени, но полагаме упованието си в нашия всемогъщ и любящ небесен Отец, знаем, че Той присъства неизменно в живота ни. Той не се променя и силата Му е неизчерпаема. Можем да се доверим и на вдъхновените от Него думи в Библията: „Онези, които чакат Господа, ще подновят силата си“ (Исая 40:31). Това означава, че нашата зависимост от Бога е източник на свръхестествени сили. Когато надеждата ни е в Него, ние имаме тази възможност да ходим, без да губим сила и „да се издигаме с крила като орли“ (ст. 31). Дж. Шулт
Небесни Отче, не мога да си представя сам да се справям с живота си. Имам нужда днес от Твоето присъствие и благодат, както и от свръхестествената сила, на която Ти си източник, амин.
ИМА ЛИ НЕЩО ВЪВ ВАШИЯ ЖИВОТ, КОЕТО ЗАПЛАШВА ДА ВИ СМАЖЕ? КАК МОЖЕТЕ ДА СЕ ДОВЕРИТЕ НА ГОСПОД И ДА РАЗЧИТАТЕ НА НЕГОВАТА СИЛА?
АБВ НА СПАСЕНИЕТО
И съвсем простичко, по детински, ще ви обесня „АБВ-то на спасението“. Единственото, което ти и аз трябва да направим е да признаем, че сме съгрешили против Бога и че имаме нужда от Спасител.
В Римл. 3:10 ни се казва: „Няма праведен ни един“
А в Римл. 3:23 четем: „Понеже всички съгрешиха и не заслужават да се прославят от Бога“
Всички ние сме се родили грешници и поради тази причина, ние всички трябва да се новородим (да се родим отново духовно), за да влезем в Небесното Царство. „Заплата на греха е смърт “ (Римл 6:23). Заплата е смъртно наказание! Но ... тук идва Благата Вест - „а Божият дар е вечен живот в Христа Исуса, нашия Господ.“
Скръбта по Бога е тази, която ни води до истинско покаяние за греховете срещу праведния, справедлив Бог и настъпва промяна на сърцето. Ние обновяваме ума си, а Бог променя сърцата ни и ни възстановява, съживява отвътре навън. „Защото по благодат сте спасени чрез вяра, и то не от сами вас; това е дар от Бога; не чрез дела, за да се не похвали никой.“ Това беше А-то.
Следва Б: Да повярваш в сърцето си, че Исус Христос е Господ. Да повярваш в сърцето си, че Исус Христос умря за твоите грехове, че беше погребан и че Бог Го възкреси от мъртвите.
В Римл. 10:9-10 четем: „и повярваш със сърцето си, че Бог Го е възкресил от мъртвите.“
И В: да призовеш името на Господа. Това означава да се довериш , да повярваш с цялото ви сърце, че Исус Христос е Този, Който казва, че е. Всеки човек, от Адам, та чак до днес, който някога е живял по лицето на земята, ще преклони коляно и ще изповяда с устата си, че Исус Христос е Господ - Господ на Господарите и Цар на Царете.
Римл. 10:9-10 четем: „Защото, ако изповядаш с устата си, че Исус е Господ, и повярваш със сърцето си, че Бог Го е възкресил от мъртвите ще се спасиш. Защото със сърце вярва човек и се оправдава, и с уста прави изповед и се спасява.“
Преди да прочета този силен стих - Римл. 10:13 - бих искал да кажа следното: Може би днес има някой, който трябва да посвети отново живота си на Бога. Ти се се отклонил, отдалечил си се и Господ те призовава обратно при Себе Си. Не случайно четеш тези редове. Това е така, защото днес трябва да се върнеш при Него. Бог те обича и ти Му липсаш. Бог не ти е ядосан. Той не те осъжда и те чака с отворени обятия!
Римл. 10:13: „Защото "всеки, който призове Господното име, ще се спаси".
А ако ти никога не си призовал името Господне, за да бъдеш спасен, какво чакаш? Не виждаш ли какво става по света? Защо си играеш с най-важното, съдбовно решение, което трябва да вземеш в живота си, за да имаш вечен живот? Днес е деня. Днес е спасителен ден.
Библията ни предупреждава за краткостта на живота. „Защото вие сте пара, която се явява, и после изчезва“ (Яков 4:14). Библията не ни казва да се замислим дали да повярваме някой ден, а да повярваме днес! „Днес, ако чуете Неговия глас, Не закоравявайте сърцата си“. (Евреи 4:7). Никой от нас не знае колко време имаме останало в този живот или какви ще бъдат обстоятелствата на нашата смърт. Можем да умрем по внезапен, неочакван начин, който ще попречи на предсмъртното повярване. Единственият разумен избор е да се покаем и да повярваме в Исус Христос днес. „В благоприятно време те послушах и в спасителен ден ти помогнах. Ето сега е благоприятно време! Ето сега е спасителен ден!“ (2 Коринтяни 6:2).
Помнете и това: „Преди всичко знайте това, че в последните дни ще дойдат подиграватели, които с подигравките си ще ходят по своите страсти и ще казват: Где е обещаното Му пришествие? защото, откак са се поминали бащите ни всичко си стои така както от началото на създанието ... Господ не забавя това, което е обещал, според както някои смятат бавенето, но заради вас търпи за дълго време; понеже не иска да погинат някои, но всички да дойдат на покаяние.“ (2 Петрово 3:3-4, 9)
ИСТИНАТА ЗА СТРОИТЕЛНАТА МАФИЯ ВЪВ ВАРНА...
Нека да е ясно: Война в Иран няма. Има в...

